Realigro.biz.tr içinde satılık ev ilanlarına bakabileceğiniz dünya çapındaki ilk gayrimenkul arama motorudur Haiti

Satılık Emlak Haiti

Haiti, Hispaniola adasını doğuda Dominik Cumhuriyeti ile paylaşan bir Karayip ülkesidir. ülke henüz tam 2010 depreminden kurtarıldı olmamış olsa bile, geri erken ondokuzuncu yüzyıla kadar olan tarihi eserlerin, birçok bozulmadan kalmıştır.

Sermaye Port-au-Prince. Haiti Amerika'nın en büyük Afrika etkisine sahip ülkesidir, düz bir yeniden inşaa sahip bir ülkedir. Halen kalkınma ve işbirliği misyonlarında yaşayan, çalışan ve işbirliği yapan binlerce gurbetçi var.

Haiti'de satılık bir mülk satın almak için arıyorsanız, Haiti'de yerleşmenin kesinlikle huzurlu bir deneyim olmadığını bilmelisiniz. Haiti, genç ve umutlu nüfusu için yeni bir geleceğin kontrast ve hayalleriyle dolu bir ülkedir.

Haiti'de satılık mülk edinme söz konusu olduğunda, şu anda güvenilir bir emlak sicilinin bulunmadığını bilmek önemlidir. Scam ve hileli satış yaygındır, bu yüzden Haiti'de satılık mülk satın alma yapmadan önce iyice okuyup her zaman bir avukata danışmak iyi bir fikirdir.

Son 15 yılda Haiti çok hızlı bir kentleşme yaşadı ve kent sakinlerinin sayısını 3 ila 6 milyon kişi ile ikiye katladı. Haiti şimdi, Trinidad ve Tobago ve Meksika'dan sonra Latin Amerika ve Karayipler'de üçüncü en kentleşmiş ülke. Her yıl 133.000'den fazla Haitili şehre taşınır.

Diğerleri her gün iş yerinde trafik saatleri kaybederken Port-au-Prince çoğu sakinleri, uygun bir fiyatla ve akan su ile yaşamak için bir yer bulmak için mücadele ediyorlar.

Bu yüzden Haiti'de satılık emlak bulmak kolay değil.

Hızlı kentleşmeden kaynaklanan zorluklara rağmen, Haiti'deki aşırı yoksulluk düzeyleri azalırken, bazı hizmetlerin kapsamı şehirlerde artmıştır. Büyük şehirler ana yol ağına bağlı, mikro krediye erişimi iyileştiriyor.

Haitililerin% 64'ü şehirde yaşıyor ve şehir sakinlerinin sayısı 2050'ye kadar 6 milyondan 11 milyona çıkabiliyor: Bu hızlı kentleşme, altyapı, hizmet ve işlere yönelik artan bir talebi beraberinde getiriyor, ancak her şeyden önce ekonomik fırsatları da beraberinde getiriyor. Haiti'de muhtemelen satılık emlak sayısı artmaktadır.

Bu, özellikle insanlarla dolu olan Port-au-Prince sokaklarında, küçük sokak satıcıları, telefon mağazaları ve renkli musluk muslukları, toplu taşıma araçları olarak kullanılan boyalı kamyonetlerde şaşırtıcıdır. Bu fırsatlardan yararlanmak için rapor, altyapı ve hizmet açığını kapatmak ve gelecekteki kentsel büyümeye hazırlanmak için daha esnek bir kentsel planlama önermektedir.

Temel hizmetlere erişim, özellikle kentsel alanlarda gelişmiştir, ancak hızla büyüyen ihtiyaçlara cevap vermek için daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır: Port-au-Prince sakinleri veya ikinci şehir olan Cap-Haitien okullarda ve sağlıkta daha iyi erişime sahipken ve elektrik hizmetleri, şehir sakinlerinin üçte ikisi yeterli sağlık kuruluşuna sahip değildir ve katı atık toplama oranı çok düşüktür.

Kentsel mekânsal planlamanın güçlendirilmesinin yanı sıra sokaklara yatırım yapmak, toplu taşımacılığın verimliliğini ve rahatlığını arttırmak, geçiş halindeki insanların kaybını azaltmak ve iş ve pazarlara erişimi kolaylaştırmak için gerekli olacaktır. Ama aynı zamanda Haiti'de satılık emlak portföyünü de geliştiriyor.

Bir dizi pahalı doğal afet, kentleşme sürecinin faydalarını azaltmıştır: Haitililerin% 96'sından fazlası, iki veya daha fazla doğal tehlikeye maruz kalmaktadır. Deprem bölgelerinde yüksek yoğunlukta binalar bulunmaktadır ve su baskınına maruz kalan arazilerde yarısı inşa edilmektedir. 2010'dan sonra

depremde Haiti, doğal afetler karşısında risk yönetimine ilişkin bilgi ve planlama araçlarını geliştirdi, örneğin çoklu tehditlere karşı risk değerlendirmeleri, sismik alanların ve maruz kalan varlıkların haritalanması gibi.

  •  
    Haiti'ye taşınıyorum. Gurbet ve Haiti'de yaşamak

        Bir zamanlar Fransız kolonisi olan Karayip Denizi'ne dalmış olan güzel Haiti, bağımsızlığını Amerika'dan ilan eden ilk ülkelerden biriydi. Kuşkusuz, Amerika kıtasındaki en zengin ülkelerden biri, fakat elbette en ucuzu! Neden bunun hakkında konuşuyoruz? Ömür boyu beklediğiniz adımı atma şa ...

Harita, fiyatların seyri ve istatistikler

İlgili gayrimenkul

Cod. 40330

Satilik Diğer (Arsa), Haiti, Port-au-Prince, Petionville, Pernier

262,691.48TRY
Satilik
Diğer (Arsa)

517 m²
Bu tesis, havaalanına 30 dakikalık mesafede, polis karakolunun yakınındaki güvenli bir bölgede yer almaktadır. Ana yola ve tap-tap otobüs ulaşım yakın...
Cod. 5113

Satilik Ev, Haiti, Port-au-Prince, Port-au-Prince, BOULEVARD center

1,576,148.87TRY
Satilik
Ev

130 m²
5 ev küçük bir konutta teraslı ev. Özel bahçe ve plaj. 2008 yılında tamamen yenilenen, adanın ve granit topun yer aldığı Amerikan mutfakları ile döşen...
Harita, fiyatların seyri ve istatistikler
2005-2021 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Tercihler

    Realigro web sitesini daha iyi kullanmak için, dil, para birimi, metrekare veya sq ft için tercihlerinizi ayarlayın

    şimdi ayarlayın Bir daha gösterme
BB